۳ هزار هکتار از اراضی یکانات در اردیبهشت ۱۴۰۰ آبرسانی میشود.

دکتر معصومه پاشایی با اعلام خبر حصول تلاش های خود در انتقال آب ارس به دشت مرند اظهار داشت: طی تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته ، انتقال آب ارس هم اکنون فاز تستی آبرسانی به یکانات را سپری می کند و به لطف الهی اردیبهشت ۱۴۰۰ شاهد افتتاح طرح آبرسانی به ۳۰۰۰ هکتار […]

اشتراک گذاری
۲۰ اسفند ۱۳۹۹
کد مطلب : 936

دکتر معصومه پاشایی با اعلام خبر حصول تلاش های خود در انتقال آب ارس به دشت مرند اظهار داشت:
طی تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته ، انتقال آب ارس هم اکنون فاز تستی آبرسانی به یکانات را سپری می کند و به لطف الهی اردیبهشت ۱۴۰۰ شاهد افتتاح طرح آبرسانی به ۳۰۰۰ هکتار از اراضی یکانات و رونق کشاورزی خواهیم بود.

نماینده مرند و جلفا خاطر نشان کرد: با مدیریت صحیح و اصلاح الگوی کشت میتوان با استفاده از آبرسانی ارس، منطقه یکانات را به قطب کشاورزی مدرن و اقتصادی مرند تبدیل کرده و علاوه بر اشتغالزایی، باعث آبادانی منطقه شد.

وی با بیان واگذاری این پروژه به قرارگاه خاتم الانبیاء افزود: طی جلساتی که با استانداری برگزار شد جهت سرعت بخشی به پروژه ، پیمانکاران قبلی خلع ید شده و با قرارگاه خاتم الانبیا قرارداد پیمانکاری منعقد شده است.

نماینده مرند و جلفا تصریح کرد: انتقال آب ارس به اراضی تشنه استان از جمله یکانات از آرزوهای دیرینه مردم بوده که بخش عظیمی از نیاز کشاورزی و آب مصرفی مردم را رفع می کند.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست در پایان گفت: انتقال آب ارس محدود به کاربرد کشاورزی نمی شود و آب شرب شهر ها و روستاهای مسیر و آب مورد نیاز صنایع در شهرک های صنعتی مرند را نیز تامین می کند که اقتصاد منطقه را متحول می سازد و در پایان پس از رسیدن خط انتقال به تبریز، با هدایت حجم آب باقی مانده و پساب آن به دریاچه ارومیه، این دریاچه را از خطر خشکی نجات خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *