پیام نماینده مرند و جلفا در خصوص افزایش موارد ابتلای کرونا در منطقه

بسم الله الرحمن الرحیم نظر به افزايش شمار موارد بسترى و فوتی در منطقه که منجر به تکمیل ظرفیت بیمارستان ها و افزایش فشار کاری پرسنل درمان گردیده، که بیم آن می رود این روند فرسایشی منجر به بیماری پرسنل درمان گردد، و همچنین ذات فصل سرما نیز کمک به افزایش قدرت همه گیری ویروس […]

اشتراک گذاری
۱۰ آبان ۱۳۹۹
کد مطلب : 674

بسم الله الرحمن الرحیم

نظر به افزايش شمار موارد بسترى و فوتی در منطقه که منجر به تکمیل ظرفیت بیمارستان ها و افزایش فشار کاری پرسنل درمان گردیده، که بیم آن می رود این روند فرسایشی منجر به بیماری پرسنل درمان گردد، و همچنین ذات فصل سرما نیز کمک به افزایش قدرت همه گیری ویروس ها می کند، لذا از مردم عزیزم خواهشمندم جهت حفظ سلامتی خود و عزیزانتان همتی مضاعف نموده و زنجیره های انتقال را قطع نمایید.

جهت قطع زنجیره موارد زیر باید از طرف تمام مردم عزیزمان رعایت گردد:

۱- پيشگيرى از هرگونه تجمع خانوادگی، این بیماری۹۰٪ توسط اعضای خانواده، فامیل و دوستان نزدیک به افراد منتقل میشود.

۲- عدم برگزاری و شرکت در مراسمات عزا ، عروسی و جشنهای تولد! به این دعوتها راحت نه بگویید چرا که ممکن است به قیمت جان خود یا عزیزانتان تمام شود! و کسانیکه برگزار کنندهء این مراسمات هستند باید بدانند دچار حق الناس میشوند چرا که به میهمانان خود مرگ هدیه میکنند!

۳- پیشگیری از هرگونه تردد غیر ضروری ( وقتی از خانه خارج میشوید یک سوال از خودتان بپرسید: آیا انقدر کارتان مهم است که ارزش به خطر افتادن جانتان را داشته باشد؟؟؟؟!!!)

۴- موکول کردن خریدهای غیر ضروری به زمانی دیگر! فعلا باید از گرانترین دارایی خود، یعنی جانتان مراقبت کنید.

۵- عدم ورود به مغازه ای که قبل از شما مشتری دارد. منتظر بمانید مشتری خارج شود و اگر فروشنده یا مشتری ماسک نداشتند اصلا از آن مغازه خرید نکنید!!!

۶- در صورتی که خود از کسبه هستید، ماسک بزنید و مانع ورود مشتریهای بدون ماسک به مغازه و دست زدن به اجناس گردید و همچنین مشتریها را یک به یک داخل راه دهید!

۷- عدم حضور در مکانهای عمومی مانند قبرستانها، پارکها و….

۸- هرگاه مجبور به حضور در بازار شدید، هر جا تجمعی دیدید سریع فاصله بگیرید و در محلی خلوت ایستاده و منتظر پراکنده شدن جمعیت گردید!

۹- حتی الامکان از محلهء خودتان خریدهای جزئی را انجام دهید تا وارد قلبِ تجاری و پر تردد شهر، که از کوچه پس کوچه های تنگ تشكيل شده، نشوید!

۱۰- اگر فاميل يا همسايهء بالاى ٦٠ سال داريد، بدون حضور در منزلش، در خرید کمکش کنید و اجناس را دمِ در تحویل دهید، تا کمتر از خانه خارج شوند.

۱۱- اگر با افرادی روبرو شدید که نکات بهداشتی مانند ماسک زدن، را رعایت نمیکنند و بیماری را به سخره می گیرند، حتما تذکر دهید!! چرا که اینان با اشتباهات خود، جان دیگران را به خطر می اندازند!

۱۲- ادارات شهرستانها باید تا جایی که ممکن است خدمات خود را غیر حضوری از طریق تلفن یا راه های ارتباطی مجازی دیگر ارائه نمایند و برای کاری که میشود تلفنی حل کرد مردم را از خانه های خود بیرون نیاورند.

۱۳- خوردن دمنوشهای محلی در هر منطقه ای موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی مردم آن دیار می گردد، (یارپیز، کهلیک اوتی، توه لوجه و… یاددان چیخماسین)

بیایید از خودمان یک سوال ساده بپرسیم: چرا باید عدم رعایت نکات سادهء بهداشتی از طرف ما، حاکمیت را مجبور به اعمال محدودیت و برخورد نظامی کند؟؟!! مردم ایران همیشه بزرگی، درک و اتحادشان شهرهء عالم بوده و اكنون نيز به يارى خدا، با يك حرکت و خردِ جمعی، میتوانیم از این برههء سخت، به سلامت بگذريم.

دكتر معصومه پاشايى

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.