پاشایی:کمیته‌های مجمع مجالس آسیایی ایران و پاکستان برای تقویت همکاری های آسیایی اقدام کنند

رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی (APA) گفت: اعضای کمیته های مجمع مجالس آسیایی ایران و پاکستان باید از فرصت های پیش رو در جهت تقویت هرچه بیشتر همکاری های آسیایی استفاده کنند. به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مرند و جلفا؛ رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در […]

اشتراک گذاری
۰۹ دی ۱۳۹۹
کد مطلب : 837
رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی (APA) گفت: اعضای کمیته های مجمع مجالس آسیایی ایران و پاکستان باید از فرصت های پیش رو در جهت تقویت هرچه بیشتر همکاری های آسیایی استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مرند و جلفا؛ رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی (APA)،  با رحیم حیات قریشی، سفیر پاکستان در تهران دیدار و گفتگو کرد.

پاشایی بهرام، با اشاره به پیوندهای عمیق ایران و پاکستان گفت: مشترکات میان دو کشور همسایه، دوست و برادر فرصتی برای ملت، دولت و پارلمان است تا در جهت توسعه و تقویت هرچه بیشتر مناسبات گام بردارند.

رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی (APA)، ایران و پاکستان را دو کشور مهم و تأثیرگذار در جهان اسلام خواند و تصریح کرد: توسعه مناسبات فیمابین و همچنین افزایش رایزنیها و تماس با سایر کشورهای مسلمان، راهی در جهت اتحاد و رفع بحرانهای جهان اسلام به ویژه مردم مظلوم فلسطین است.

پاشایی بهرام در ادامه این دیدار بر جایگاه مجمع مجالس آسیایی در جهت ارتقای دیپلماسی پارلمانی و نقش ممتاز و ویژه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان به عنوان دو عضو موثر و مهم در این مجمع تأکید و اظهار داشت: استمرار همکاری و رایزنی پارلمان های دو کشور در جهت تقویت و پیشبرد اهداف APA حائز اهمیت است. اعضای کمیته های مجمع مجالس آسیایی دو کشور باید از فرصت های پیش رو در جهت تقویت هرچه بیشتر همکاری های آسیایی استفاده کنند.

رحیم حیات قریشی، سفیر پاکستان در تهران، ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رئیس گروه پارلمانی ایران در مجمع مجالس آسیایی بر افزایش و تقویت مناسبات پارلمانی ایران و پاکستان در مجامع منطقه ای و بین المللی تاکید و اظهار داشت: هیچ عاملی نباید مانع از ارتقای همکاری های تهران ـ اسلام آباد در حوزه های مختلف اعم از دوجانبه و چندجانبه باشد.

وی افتتاح رسمی مرز ریمدان ـ گبد را نخستین گام در جهت تقویت و توسعه مناسبات میان ایران و پاکستان در دوره جدید دانست و افزود: این امر اقدامی موثر در جهت اشتغال مردم محلی و جلوگیری از گرایش آنها به قاچاق می شود./

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.