مجلس برای رفع شبهات مناطق آزاد، به ارس آمد / 30 درصد قانون مناطق آزاد هم محقق نشده است

نماینده مرند و جلفا در حاشیه سفر یک روزه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به منطقه آزاد ارس گفت: نمایندگان در رابطه با لایحه دولت برای اصلاح قوانین مالیات و ثبت سفارش مناطق آزاد، از منطقه آزاد ارس بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مرند و جلفا، معصومه پاشایی در […]

اشتراک گذاری
۲۱ آبان ۱۳۹۹
کد مطلب : 734

نماینده مرند و جلفا در حاشیه سفر یک روزه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به منطقه آزاد ارس گفت: نمایندگان در رابطه با لایحه دولت برای اصلاح قوانین مالیات و ثبت سفارش مناطق آزاد، از منطقه آزاد ارس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مرند و جلفا، معصومه پاشایی در گفتگو با خبرنگاران گفت: متاسفانه دیدگاه منفی ایجاد شده در اذهان نمایندگان مجلس نسبت به مناطق آزاد موجب تردید در تصمیم و حمایت از این مناطق شده است.

وی افزود: طبق راهبرد اقتصاد مقاومتی و دستور مقام معظم رهبری باید از توان این مناطق برای کمک به تولید و اقتصاد ملی استفاده کنیم.

پاشایی از نگاه ها و تفسیرهای مغرضانه و تبلیغات منفی برخی رسانه ها بر علیه مناطق آزاد انتقاد کرد و گفت: مناطق آزاد چوب اجرا نشدن قانون را می خورند و از سوی دیگر جریان سازی های منفی رسانه ای، بسیاری از سرمایه گذاران این مناطق را با مشکل روبرو کرده است.

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، بی توجهی و اجرا نشدن قوانین مترقی مناطق آزاد را یکی از اصلی ترین مشکلات مناطق آزاد دانست و اظهار داشت: در دو دهه اخیر حتی 30 درصد قانون مناطق آزاد را هم اجرا نکرده ایم؛ درحالیکه قوانین مناطق آزاد برای افزایش تولید و اشتغال و محرومیت زدایی است.

پاشایی اصلاح قوانین دارای ضعف را ضروری دانست و افزود: حضور اعضای کمیسیون صنایع مجلس در ارس برای شفافیت توان این مناطق در تولید است که امیدوارم برکات خوبی در پی داشته باشد.

وی با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در منطقه آزاد ارس اظهار داشت: از ابتدای تاسیس این منطقه، اقدامات مناسبی به ویژه در حوزه تولید انجام شده است که در سال‌های اخیر روند روبه رشد خوبی داشته و موفق به جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه‌های کشاورزی، پتروشیمی، صنایع سنگین، صنایع تبدیلی و صنعت پوشاک شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.