ساماندهی جاده مرند – بازرگان و محور مرند – صوفیان / تامین ماشین آلات زمستانی به مرند و جلفا

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مرند و جلفا؛ دکتر معصومه پاشایی بهرام در دیداری با مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان آذربایجانشرقی به تشریح وضعیت کنونی، ظرفیتها و مشکلات حمل ونقل و راهداری شهرستان های مرند و جلفا پرداخت. دکتر معصومه پاشایی بهرام با اشاره به ترانزیتی بودن جاده مرند – […]

اشتراک گذاری
۰۴ آذر ۱۴۰۰
کد مطلب : 1057

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مرند و جلفا؛ دکتر معصومه پاشایی بهرام در دیداری با مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان آذربایجانشرقی به تشریح وضعیت کنونی، ظرفیتها و مشکلات حمل ونقل و راهداری شهرستان های مرند و جلفا پرداخت.

دکتر معصومه پاشایی بهرام با اشاره به ترانزیتی بودن جاده مرند – بازرگان گفت : جاده مرند – بازرگان دروازه دسترسی ایران به اروپا و از محورهای حیاتی و اقتصادی کشور است و مطالبه مردم ساماندهی وضعیت آشفته محور مرند – بازرگان است.

وی با اشاره به استاندارد نبودن جاده های مواصلاتی افزود : سالانه ده ها نفر از مردم منطقه بعلت واضح نبودن خط کشی جاده ای جان خود را از دست می دهند که ضروری است نسبت به خط کشی کلیه محورهای منتهی به مرند و جلفا و همچنین راه های روستایی اقدام فوری شود.

نماینده مرند و جلفا افزود: طی تلاش هایی که طی یک و نیم سال اخیر صورت گرفته، 4 کیلومتر از جاده مرند – جلفا آماده بهره برداری است و نیازمند رفع نواقصاتی نظیر نصب علائم راهنمایی و رانندگی است.

وی افزود : جاده مرند – جلفا از جاده های پرتردد استان است و ضروری است هرچه سریعتر حفاظ میانی به طول 5 کیلومتر در محور جلفا اجرا شود و نسبت به روکش دهی محور مرند – صوفیان به طول 6 کیلومتر هرچه سریع تر اقدام شود.

دکتر پاشایی در راستای تامین تجهیزات راهداری مرند و جلفا افزود: راهداری مرند و جلفا 400 میلیون تومان بابت تعمیر ماشین آلات بدهی دارند و ضروری است اداره کل این اعتبار را هرچه سریعتر جهت تسویه بدهی ها در اختیار این ادارات قرار دهد. تجهیزات موجود در منطقه اغلب فرسوده و از کار افتاده اند و با توجه به برآورد هزینه ای که شده است، نیازمند تامین اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان جهت تعمیرات و بکارگیری در فصل سرما هستند.

نماینده مرند و جلفا با اشاره به در پیش رو بودن فصل سرما و یخبندان تصریح کرد: جغرافیای شهرستان های مرند و جلفا بزرگترین و مهم ترین محدوده استان است و باتوجه به نبود ماشین آلات زمستانی به روز در اداره های راهداری مرند و جلفا، وضعیت ترانزیتی کشور در این محدوده برای تجارت با کشورهای خارجی با مشکل مواجه میشود.

دکتر پاشایی عنوان کرد : باتوجه به اینکه جاده های روستایی فاقد آسفالت و ساماندهی برخی محورهای منطقه به پیمان رفته اند و قرارداد آنها منعقد شده است نیاز است تا هرچه سریعتر اداره کل نسبت به تحویل قیر رایگان جهت آسفالت ریزی اقدام و نسبت به تامین و تخصیص قیر به جاده های روستاهای بدون آسفالت تسریع کند.

نماینده مرند و جلفا خاطر نشان کرد: باتوجه به تصویب طرح ساماندهی تقاطع بخش یامچی، انتظار داریم هرچه سریعتر این پروژه اجرا و مورد بهره برداری مردم قرار گیرد تا از بروز خسارت های دیگر جلوگیری شود و نسبت به مطالعه و طراحی زیرگذر سه راهی میناخور از سوی این نهاد اقدام شود/ ختم خبر

@pashaei_org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.