به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برگزار شد؛

جلسه شورای عالی استاندارد با حضور عضو ناظر مجلس شورای اسلامی

دکتر معصومه پاشایی بهرام با اشاره به ارتباط مستقیم سازمان ملی استاندارد با سلامت مردم گفت: لازمه استاندارد سازی مواد غذایی ، استانداردسازی محصولات کشاورزی است يعنی فرايند بايد از خاک و مزرعه آغاز گردد، يعنی از خاک تا سفره مردم، پس هدف بايد تقويت و احياء کشاورزی استاندارد باشد. عضو ناظر مجلس شورای اسلامی […]

اشتراک گذاری
۲۸ بهمن ۱۴۰۰
کد مطلب : 1161

دکتر معصومه پاشایی بهرام با اشاره به ارتباط مستقیم سازمان ملی استاندارد با سلامت مردم گفت: لازمه استاندارد سازی مواد غذایی ، استانداردسازی محصولات کشاورزی است يعنی فرايند بايد از خاک و مزرعه آغاز گردد، يعنی از خاک تا سفره مردم، پس هدف بايد تقويت و احياء کشاورزی استاندارد باشد.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی استاندارد ادامه داد: با نظارت بر مصرف سموم و كود استاندارد و به اندازه در کشاورزی دیگر محصولات غذایی غیر استاندارد نخواهیم داشت، اينكه روند كشاورزى رها شود و سختگيرى ما روى محصول باشد تصميم اشتباه و غير كارشناسی است.

نماينده مرند و جلفا در بخش پيشنهادات این جلسه پيشنهاد كرد: استانداردهاى كشورمان را به استانداردهاى جهانى و منطقه نزديک كنيم تا محصولاتمان قدرت رقابت در بازارهاى بين المللی را داشته باشند.

گفتنی است دستور جلسه بعدى شوراى عالى استاندارد در مورد ٩ استاندارد تعليق شده از استانداردهاى ۸۵ گانه خودرو بود كه نماينده مرند و جلفا خواستار تصويب ٩ استاندارد باقيمانده و تكليف به خودروسازان جهت اعمال اين استانداردها روى پلتفرم هاى خود شد و تاکید کرد:

بجاى اينكه بيرون دائما با خودروسازان روى كيفيت چانه زنى كنيم همينجا از یک شوراى عالى فرا بخشى خودرو ساز را مكلف كنيم تا پايان سال ۱۴۰۱ استانداردهاى ۸۵ گانه را روى تمام پلتفرم هایش پياده كند و هر پلتفرمى امكان استاندارد سازى نداشت از امروز ثبت نام پيش فروشش قطع و تا پايان سال آينده از خط توليد خارج شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *