کانون های فرهنگی و تربیتی محلی برای تربیت نسل است.

دکتر معصومه پاشایی بهرام در جلسه شورای آموزش و پرورش مرند که در سالن کنفرانس علامه طباطبائی آموزش و پرورش مرندبرگزار شد با اشاره به اهمیت ویژه آموزش و پرورش در کشور و تربیت نسل آینده گفت: کانون های فرهنگی و تربیتی محلی برای تربیت نسل است و باید احیا و تقویت شوند.آموزش و پرورش […]

اشتراک گذاری
۲۶ دی ۱۴۰۰
کد مطلب : 1142

دکتر معصومه پاشایی بهرام در جلسه شورای آموزش و پرورش مرند که در سالن کنفرانس علامه طباطبائی آموزش و پرورش مرندبرگزار شد با اشاره به اهمیت ویژه آموزش و پرورش در کشور و تربیت نسل آینده گفت:

کانون های فرهنگی و تربیتی محلی برای تربیت نسل است و باید احیا و تقویت شوند.آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی نیست و نباید با دیدگاه توجیه اقتصادی به آن نگاه و هزینه شود.

بحران مهاجرت نخبگان آینده کشور را تهدید می کند و عشق به پرچم و وطن توسط آموزش و پرورش در بین دانش آموزان تبیین و نهادینه شود تا فرهنگ وطن پرستی حفظ شود.

ما باید در آموزش و پرورش دانش آموزان را با وقایع آشنا کنیم تا بدانند که در گذشته چگونه بوده ایم و الان در چه شرایطی هستیم و وظیفه دانش آموزان در آینده چگونه باید باشد.

لازمه حفظ هویت ایرانی حفظ اماکن تاریخی و فرهنگی است و آموزش و پرورش باید رسالت خود را در قبال حفظ میراث تاریخی گذشتگان انجام دهد.

تقریبا دوسال است که دانش آموزان بصورت مجازی آموزش می بینند و امروز که کم کم شرایط آموزش حضوری در حال عادی سازی است باید به این موضوع توجه شود و از لحاظ روانشناسی با دانش آموزان رفتار شود تا روحیات دانش آموزان برای شرکت در کارهای گروهی بازسازی شود.

عدالت آموزشی باید در تمام مناطق کشور و مخصوصا منطقه خودمان برقرار شود. دانش آموزی که در دور افتاده ترین نقطه و روستای شهرستان تحصیل می کند هیچ فرقی با دانش آموزی که در شهر تحصیل می کند ندارد و باید بصورت یکسان از خدمات آموزش و پرورش استفاده کند.

در پایان این جلسه از مدیران برتر مدارس و کارکنان نمونه آموزش و پرورش مرند بمناسبت هفته شورای آموزش و پرورش تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.