بخش سلامت کشور نیازمند سامانه واحد و یکپارچه است/ اولویت دولت راه اندازی سامانه های اقتصادی باشد.

دکتر معصومه پاشایی بهرام در شورای اجرایی فناوری اطلاعات که با ریاست آیت الله رئیسی برگزار شد گفت: تکمیل و راه اندازی سامانه های یکپارچه ضمن تسهیل در خدمت رسانی به مردم موجب شفافیت و جلوگیری از بروز رانت و ویژه خواری میشود. عضو ناظر شورای اجرایی فناوری اطلاعات بخش سلامت را نیازمند سامانه ای واحد […]

اشتراک گذاری
۱۵ بهمن ۱۴۰۰
کد مطلب : 1153

دکتر معصومه پاشایی بهرام در شورای اجرایی فناوری اطلاعات که با ریاست آیت الله رئیسی برگزار شد گفت: تکمیل و راه اندازی سامانه های یکپارچه ضمن تسهیل در خدمت رسانی به مردم موجب شفافیت و جلوگیری از بروز رانت و ویژه خواری میشود.

عضو ناظر شورای اجرایی فناوری اطلاعات بخش سلامت را نیازمند سامانه ای واحد و یکپارچه دانسته و افزود: ایجاد پرتال واحد نسخه نویسی و پرتال واحد نسخه پیچی و استعلام اصالت توسط بیمه های درمانی در حال حاضر به دلیل تعدد این پرتال ها با مشکل مواجه است و بیمه های درمانی، پزشکان و داروخانه ها مجبور هستند با پرتال های متعدد کار کنند که پیشبرد فنی و استقرار پروژه پرونده الکترونیک و کنترل اصالت دارو را با کندی مواجه ساخته است.

دکتر پاشایی افزود : سیستمهای HIS بیمارستان ها باید برای جلوگیری از نشت و قاچاق دارو از بخش بستری به سامانه رهگیری و کنترل اصالت تیتک متصل شوند. اگر مشکلات سامانه های سلامت حل شود کمک بزرگی به هدایت ارز ترجیحی 4200 تومانی و تامین و توزیع عادلانه دارو می شود.

نماینده مرند و جلفا خاطر نشان کرد: عدم اتصال سامانه آیداتیس به سامانه تیتک موجب نشت داروهای مخدر به بازار آزاد میشود. جهت رهگیری و کنترل اصالت فرآورده های دارویی و جلوگیری از ورود داروهای مخدر به بازار آزاد هرچه سریع تر باید سامانه آیداتس به تیتک متصل شود‌.

وی تاکید کرد: برای رهگیری و کنترل اصالت خون و فرآورده های خونی باید در اتصال سامانه های الکترونیکی سازمان انتقال خون به تیتک تعجیل شود.

عضو ناظر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با تاکید بر حضور مداوم رییس جمهور در جلسات این شورا گفت: حضور مداوم آیت الله رئیسی در جلسات شورای اجرایی فناوری اطلاعات و دستورات قاطع ایشان میتواند جلوی کارشکنی وزارتخانه ها را بگیرد. پیگیری جدی مصوبات شورا توسط رییس جمهور تکمیل و راه اندازی سامانه ها را سرعت می دهد و با حمایت های ریاست جمهوری این شورا میتواند جلوی فساد و امضاهای طلایی در کشور را بگیرد تا عدالت اجتماعی در کشور تقویت شود.

نماینده مرند و جلفا با انتقاد از کندی روند پیشرفت سامانه تجارت و عدم بارگذاری اطلاعات گمرک افزود: مالیات اصلی ترین ابزار دولت برای برقراری عدالت است اما سامانه مالیات هنوز تکمیل و راه اندازی نشده است و معلوم نیست چه کسانی مانع از پیشرفت و تکمیل سامانه مالیات هستند.

وی یادآور شد: اولویت دولت تکمیل و راه اندازی سامانه هایی باشد که مستقیما با اقتصاد و معیشت مردم سروکار دارد. سامانه رفاه ایرانیان از سال 1399 آپدیت نشده است و بروزرسانی آن میتواند نقش پررنگی در هدفمندسازی یارانه ها داشته باشد.

نماینده مرند و جلفا تاکید کرد: سازمان ها و وزارتخانه ها بدلیل تعارض منافع نباید متولی طراحی و اجرای سامانه های خود باشند چرا که میتواند فساد زا و مانع پیشرفت کار باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.