استقبال فراکسیون محیط زیست مجلس از برگزاری نشستی با حضور صیادان صنعتی صید ترال و بررسی

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از استقبال این فراکسیون از برگزاری نشستی با حضور صیادان صنعتی صید ترال و بررسی مشکلات آنها خبر داد. معصومه پاشایی با بیان اینکه ورود فراکسیون محیط زیست مجلس به موضوع صید ترال به درخواست صیادان سواحل جنوبی بوده است، گفت: در واقع این صید بیشتر در مورد آب های […]

اشتراک گذاری
۰۶ آبان ۱۳۹۹
کد مطلب : 670

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از استقبال این فراکسیون از برگزاری نشستی با حضور صیادان صنعتی صید ترال و بررسی مشکلات آنها خبر داد.

معصومه پاشایی با بیان اینکه ورود فراکسیون محیط زیست مجلس به موضوع صید ترال به درخواست صیادان سواحل جنوبی بوده است، گفت: در واقع این صید بیشتر در مورد آب های کم عمق بوده و کاری به آب های عمیق نداشتیم البته افرادی که صید ترال را انجام می دهند هم جزوی از مردم هستند و از آنها دعوت می کنیم تا در مجلس مهمان ما باشند و در مورد مسائل و مشکلات آنها بحث و گفت و گو کنیم.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی افزود: ممنوعیت صید ترال به درخواست مردم اتفاق افتاد و خانم رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست بسیار مشتاق هستند که نشستی را در مجلس با حضور افرادی که صید ترال را انجام می دهند داشته باشیم.

وی ادامه داد: از جمله دلایل ورود فراکسیون محیط زیست به موضوع صید ترال بستر دریا بود زیرا صید ترال در نواحی ساحلی و کم عمق باعث شخم زدن و از بین رفتن بستر دریا می شد که در این رابطه تعداد زیادی از صیادان با مشکل مواجه شدند و مکاتباتی را با مجلس داشتند که در نهایت منجر به ورود مجلس به موضوع شد.

نماینده مرند و جلفا در مجلس یازدهم با اشاره به ممنوعیت دوساله صید ترال یادآور شد: از فعالیت صد فروند کشتی صید ترالی که در نزدیکی سواحل صید می کردند جلوگیری شد اما سایر کشتی هایی که در آب های عمیق این کار را انجام می دادند به کارشان مشغول هستند.

پاشایی بهرام یادآور شد: پس از ورود مجلس و ممنوعیت دوساله صید ترال بسیاری از مردم به ویژه دوستداران محیط زیست مجددا با ما تماس گرفتند و از این اتفاق ابراز خرسندی و خوشحالی کردند و ما همچنان مشتاق هستیم صیادان سنتی و همچنین صنعتی صید ترال در مجلس حضور یابند تا بتوانیم در جریان اظهارنظرهای آنها قرار گیریم و راه چاره ای برای حل مشکلات پیدا کنیم./

پایان پیام

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *